WEJŚCIE DO SKLEPU

Simson

Simson jest marką motocykli i motorowerów stworzoną przez przedsiębiorstwo założone w połowie dziewiętnastego wieku przez braci Simson. Do najbardziej popularnych modeli w Polsce należą Simson S51, a także skuter Simson SR50. Motocykle sygnowane przez markę pojawiły się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na polskim rynku. Produkcja motocykli została zakończona w 2002 roku, a rok później ogłoszono upadłość. Pierwszy motorower produkowany w fabryce w Suhl od lat 50. XX wieku nosił nazwę Simson SR1. Został dwa lata później zastąpiony modelem SR2. Kolejne modele, które pojawiły się w latach 70, reprezentowały założenia konstrukcyjne, które dalece odbiegały od pierwotnych założeń. W ostatnim roku działalności firmy pojawiły się dwa nowe modele Enduro i Supermoto. Zloty Simsonów i wyścigi miłośników tej marki nadal odbywają się w Niemczech.

Zdjęcia

Zobacz części do Simsona

Zębatki przednie (2)
Zębatki tylne (2)
Klocki i szczęki hamulcowe (2)
Kierunkowskazy (2)
Oświetlenie (4)
Żarówki i bezpieczniki (3)
Układ zapłonowy (14)
Stacyjki (3)
Kraniki paliwa (1)
Elementy gaźnikowe (9)
Tłumiki (3)
Pozostałe (6)
Kolanka wydechowe (4)
Dźwignie sprzęgła i hamulca (5)
Dźwignie zmiany biegów i rozrusznika (5)
Linki i cięgna (9)
Rolgaz (1)
Elementy montażowe (6)
Podnóżki (7)
Napędy prędkościomierza (1)
Kanapy i akcesoria (4)
Elementy gumowe (10)
Obręcze i koła (2)
Liczniki (2)
Elementy plastikowe (1)
Przód (5)
Tył (5)
Uszczelki i uszczelniacze (1)
Sprzęgła (3)
Tłoki i pierścienie (7)
Cylindry (5)
Wały korbowe (3)
Głowice (2)
Pokrywy silnika (1)
Części silnikowe (4)

Modele Simson SR50

Pierwszym modelem z serii Simson SR50 był SR50 N. Charakteryzował się dość prostą konstrukcją i ubogim wyposażeniem. Ze względu na bardzo małe zainteresowanie produkcja trwała tylko dwa lata. Pojazd był wyposażony w trzybiegową skrzynię biegów i nie posiadał świateł kierunkowskazów, stacyjki, akumulatora ani też układu ładowania. W modelu zastosowano prędkościomierz od modelu S51. Pojazd był wyposażony w światło hamowania z czujnikami znajdującymi się w przednim i tylnym układzie hamulcowym.

Model Simson SR50 B3 był wyposażony w trzybiegową skrzynię biegów i bogatą instalację elektryczną, która obejmowała przerywacza kierunkowskazów i moduł ładowania akumulatora o 6V. Instalacja składała się również z kierunkowskazów i stacyjki z indywidualnym kluczykiem. Wersja Simson SR50 B4 była wyposażona w czterobiegową skrzynię biegów, boczny bagażnik i duży zestaw wskaźników. Pod względem wyposażenia był bardzo podobny do wersji B3. Kolejne modele tej serii to Simson SR50 C oraz Simson SR50 CE.

Simson MS 50

Simson MS 50 jest motorowerem odbiegającym wyglądem od pokrewnych motorowerów sygnowanych przez markę Simson. Pojazd charakteryzuje się nieco inną linią nadwozia. Jej kształt sprawia, że pojazd zyskał nowoczesną sylwetkę. Simson MS 50 bardzo przypomina lekkie motocykle oferowane przez konkurencyjne firmy.

W konstrukcji pojazdu Simson MS 50 zastosowano nowy zbiornik paliwa, a także odświeżony zestaw wskaźników wraz z elektronicznym obrotomierzem. Wykorzystano nowy kształt osłony i owiewkę z okrągłym reflektorem. Całości dopełnia lampa tylna, błotniki i siedzenie w nowoczesnej formie. Przednie zawieszenie posiada hamulec tarczowy, a tylne zostało wyposażone w centralny amortyzator.

W modelu zastosowano specjalny silnik, który wzmocniono i zmodernizowano na potrzeby Simson MS 50. Silnik osiągał 5,1 KM przy 6500 obr/minutę. Zmiany objęły także moment otwarcia okien cylindra, który wyposażono w dzielone okno ssące. Zastosowano także tłok z jednym pierścieniem. Do modelu Simson MS 50 wprowadzono nową skrzynię biegów o pięciu krótkich przełożeniach.

Oto lista modeli Simsona

Albatros
AWO
Habicht
KR 50
KR 51
KR 51/1
KR 51/1F
KR 51/1K
KR 51/1S
KR 51/2
KR 51/2E
KR 51/2L
KR 51/2N
S 53
S 83
S51
Schikra
SD 50
Simson
Spatz
Sperber
SR 50
SR 50/1
SR 50/1 M
SR 50/2
SR 80
SR 80/1
SR 80/2
Sr50 Skuter
Star
Sula

© 2019 by www.czesci-motocyklowe.eu - Katalog Jaclaw.info .